İstanbul'da Ulaşım Hakkında - Ulaşım Saatleri ve Ücretleri

İstanbul’da Ulaşım Hakkında

Bu yazımızda İstanbul’da ulaşım hakkında bilgi vereceğiz.

İstanbul’da ulaşım her zaman zor olmuştur. Gerek trafik yoğunluğu  gerekse yol çalışmaları ulaşımı daha zor hale getiriyor. İstanbul’da ulaşım metro, metrobüs, otobüs, tramvay, vapur, dolmuş ve minibüs gibi toplu ulaşım araçları ile gerçekleştiriliyor.

İstanbul kalabalığı ve araç yoğunluğunun dışında ulaşımı daha kolay hale getirebilmek için ulaşım saatlerinin oldukça önemi var. Kalabalık ve yüzölçümü büyük olduğu için ulaşım oldukça karmaşık hale geliyor. Ulaşımda bizi en çok yoran şeylerden biri beklenilen ulaşım aracının zamanında gelmesi gereken durağa ulaşamaması. Bunun sebebi trafikteki yoğunluk veya yolda yaşanılan problemler. Gecikmeyi en aza indirmek için herkesin trafik için uygun zamanda çıkıp ulaşması gereken yere zamanında ulaşmasıdır.

İstanbul’da ulaşım hakkında bu kadar bilgi belki yeterli olmayabilir. Her zaman kendi alternatif yollarınız olmadı. Websitemiz size en uygun yol tariflerini ve tüm toplu taşıma araçlarının saat bilgilerini sunmaktadır. Gürültülü ve kalabalık olan İstanbul trafiğini sizin için daha çekilebilir bir hale getirmek için sizleri web sitemizde gezinmenizi ve gördüğünüz eksileri bize ulaşım sayfamız bildirmenizi isteriz.

Dolmuş ve minibüs İstanbul trafiği için oldukça kullanışlı. İstenilen yerde durdurup binebileceğiniz ayrıca inebileceğiniz için size en uygun inme binme noktasını siz seçiyorsunuz. Daha az yürüyüş yaparak ulaşmanız gereken yere daha kolay ulaşıyorsunuz. Websitemizde dolmuş ve minibüsler ile alakalı sadece ilk durak kalkış bilgileri mevcuttur.

Vapur

Tabi bu yolculuklar her zaman böyle kalabalık ve sıkıcı olmak zorunda değil. Bunların yanında İstanbul’u İstanbul yapan ulaşım araçlarından biri de vapurlar. İstanbul’da tıpkı bir boğaz turu havasında olan Istanbul’daki vapur hatları sizi hada iyi hissettirecek. Temiz hava eşliğinde trafikteki gürültüden uzak martı sesleri eşliğinde sizlere oldukça konforlu bir yolculuk sağlayacak. Konforun yanında size tanıdığı en büyük imkanlardan biri de Asya ve Avrupa kıtası arasındaki en kısa mesafeden ulaşıyorsunuz.

Metrobüs

Metrobüsler’de kendileri için ayrılmış yollardan trafiği arkasında bırakarak kara yolları içerisinde en hızlı ulaşım olarak değerlendirilebilir. Böyle olmasından dolayı sıkıntı çekebileceğiniz tek durum kalabalık olacaktır.

Sitede yer alan otobüs saatleri güncel de olsa trafik, hava ve buna benzer diğer farklı sebeplerden ötürü değişiklik gösterebilir. Bu yüzden ötürü dolmussaatleri.com sitede yer alan tüm otobüs hareket saatlerinin doğruluğunu garanti edemez. Sitede yer alan yorumlar ziyaretçi görüşleridir. Yapılan yorumlardan ötürü, doğabilecek herhangi bir şikayet durumunda yorumu yapan sorumlu olacaktır. Siteye giren tüm kullanıcılar bu şartları kabul etmiş sayılırlar.


Site Footer